| sereLOVE a întrebat:

Doresc sa pun o intrebare dar o voi pune mai specific pentru ca vag probabil va cauza neintelegeri. Sunt studenta anul I la Filosofie (buget) la UBB cluj si as vrea sa fac simultan si informatica in paralel de la anul. Am aflat ca este posibil sa platesc taxa de buget dupa incheierea anului universitar pentru specializarea filosofie ca sa pot beneficia de loc bugetat la Informatica. Intrebarea mea este daca as putea face asta cumva dupa sau cel putin in mijlocul perioadei de admiteri. In ideea ca daca platesc locul bugetat la filo si apoi intru tot la taxa la informatica aia ar fi o suma uriasa de bani pierduti. E posibil sa declar "provizoriu" ca sunt studenta nebugetata pana imi vad locul si il confirm sau astfel de fapt este frauda si imposibil de realizat?
Si cu ocazia asta, crede cineva ca 9, 20 e destul pentru buget anul asta? xD

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă fraudezi statul vei fi obligată să dai banii înapoi și de asemenea să fii exmartriculată.

| laSoledad a răspuns:

9,20 media la bac sau la ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e mai mare cu mult taxa la informatica decat la filosofie?
altfel nu vad de ce ai plati locul bugetat pe care-l ai pentru o situatie ipotetica in care ai prinde un loc la buget, mai ales ca acum au toti medii mari

| sereLOVE explică (pentru anonim_4396):

Da, filosofia e 1800, informatica 3600 cu reducere de plata integrala