| N0H4CK a întrebat:

Dupa urma unui eveniment rutier, la politie la constatare, a rezultat ca amandoi fiind vinovati, urmand sa ne reparam masinile, eu pe asigurarea lui, iar el pe a mea. Intrebarea este: cum se face, tot prin amiabila sau fara amiabila?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pao daca ati fost la politie ce amiabila sa nai faceti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amiabil.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De ce nu va reparatii mașinile fiecare cu asigurarea lui? rolling on the floor))

| Bizon95 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Pentru ca asigurarea minima obligatorie repara masina nevinovatului, iar daca tu esti vinovat, atunci NU iti repara masina