| andrei0421 a întrebat:

în urma cu o saptamana am fost prins de poliție în afara localității, era noapte si nu aveam vestă, dar eram pe jos, mi-a luat datele si mi-a facut poza, pot sa ma astept la amenda sau scap cu avertisment?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, daca nu ti-au intocmit pe loc proces-verbal de contraventie. Este posibil sa scapi cu avertisment.

| andrei0421 explică (pentru Ioandelasal):

Doar datele si mi-a facut poză, nu au mai zis nimic.

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei0421):

Probabil o sa fie doar avertisment, pentru acesta nu este obligatoriu sa intocmeasca p.-v.c.

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pai era in vigoare chestia aia cu sa nu iesi noaptea.
Deci da, asteapta amenda.

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca nu ti-au intocmit proces verbal pe care sa te puna sa il semnezi nu iti vei lua amenda. Dar au vrut sa te sperie ca sa nu mai faci prostii