| fischer3 a întrebat:

Ma gandeam sa organizez niste tombole cu premii, iar taxa de inscriere sa fie pana mica, pana in 3 lei. As vrea sa stiu daca este legal sa primesc bani de la oameni pentru asa ceva, gandindu-ma ca voi avea si un profit cat de mic. Este urgent, dau funda la raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Daca ai o firma care are ca obiect de activitate jocurile de noroc si care isi plateste toate taxele la stat, atunci este legal.
Altfel nu, si risti sa te trezesti cu un dosar de inselatorie.

| fischer3 explică (pentru johnnny123):

Multumesc frumos! Totusi, nu am sa-mi fac special o astfel de firma, dar banuiesc ca intre prieteni pot face asta, nu?

2 răspunsuri:
| fischer3 explică:

Scuze pentru greseala cu "pana". happy