| IonutCG90 a întrebat:

Pentru CUNOSCĂTORI(adică doar care cunosc suta la suta legea sau care au trecut prin așa ceva CU BRIO), ce părere aveți, se poate rezolva o situație cu niște vecini complet ignoranți, și anume 2 curți vecine care au 2 câini fiecare, aceștia de pe la 22.00 pana pe la 5-6 dimineața noapte de noapte latră fara pauze si imi deranjeaza sanatatea. Rog seriozitate, caut o solutie, nu pot sa discut cu ei pentru ca sunt ignoranti nici buna ziua nu stiu sa deade parca le-am facut vreodata ceva. Mă gândesc tot mai des să mă duc cu înregistrările la poliție, din câte știu ei vin, fac o sesizare ii atentioneaza si la a treia abatere amendă. Și aceea ar fi între 1000 lei și 5000. Dacă, cunoașteți sigur fara link-uri de pe net, situatii cum si in ce fel, va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa faci o sesizare si, daca se poate sa fie si semnata de 2-3 martori.
Daca stai la tara, poti sesiza politia/primaria.
Daca nu se rezolva nimic, te duci mai departe la judet!
O zi buna happy

2 răspunsuri:
| Spark_Alexs_1999 a răspuns:

Cel mai sigur du-te la politie, alta solutie nu ai avand in vedere ca acesti "vecini" ai tai sunt niste panarame... Daca nu reusesti pe cale amiabila du-te cu politia si rezolva.
Saaaau otraveste cainele ( sper ca esti capabil sa o iei ca pe o gluma laughing )