| farausername a întrebat:

Salut, am o problema cu niste vecini care nu se rezolva pe cale de comunicare(am discutat cu ei - fara rezultat). Au un caine care latra non stop(inclusiv noaptea). In joc este sanatatea mea la care tin(tresar noaptea in somn cand aud zgomote, latrat si cum alearga pe parchet - vecini mei duc lipsa de covoare). Intrebarea mea este pusa in aceasta categorie deoarece doresc sa achizitionez un aparat de speriat caini. Am incercat cu aplicatii pentru smartphone, dar sunt inutile(am incercat vreo 20 de cainii si ei dau din coada). Ce imi recomandati(sunetul trebuie sa treaca prin beton)? Se pot face modificari pentru a amplifica acel sunet printr-o statie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce crezi ca ai sa faci? a sa agiti cainele mai tare ca nu are unde fugi din apartament.

Discuta problema cu administratorul blocului

| farausername explică (pentru suntserios):

Vezi pe siteurile video reactiile unui caine. nu-l agita... il sperie si tinde sa se refugieze; ce putere are administratorul? eu am avut bunavointa sa accept dar nu se mai poate. in toate discutiile cu vecini mei dragi eu reies ca fiind cel vinovat ca bat la usa lor. astept rasp la intrebarea mea

| farausername explică:

Se poate un raspuns?

| farausername explică:

Intrebare fara raspuns?