| samysilver a întrebat:

Sunt angajat la o firma de 2 ani, cu contract de munca individual.Am avut o problema medicala pe durata concediului de odihna, mergand la medic am aflat ca nu am impozitul platit 'asigurarea medicala ' de cand m-am angajat. Doresc sa demisionez in favoarea altui loc de munca.
Ce ma sfatuiti sa fac sa pot obtine plata impozitelor? Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te adresezi angajatorului si ii spui sa rezolve situatia, inclusiv sa-ti plateasca zilele de concediu medical, oricum primele 5 zile le plateste angajatorul.
Daca nu o face ii poti face reclamatie la ITM si la Casa de sanatate din judet si chiar sa-l dai in judecata.

| samysilver explică (pentru Ioandelasal):

In concediu am sunt dar de odihna.Am vizitat medicul pentru un accident la pocior pe timpul concediului.asa am aflat de situatie.