| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

vreau sa știu care este diferența dintre Pașaport simplu, electronic sau crds, îl fac pentru prima data și nu știu ce sa aleg și care sunt diferențele și beneficiile

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasaportul electronic e cel pe care il are orice cetatean roman rezident in Ro

Crds e un pasaport pe care il poate obtine un cetatean roman cu rezidenta in alta tara si sa ii fie trecuta si rezidenta

| Lucian4 a răspuns:

Crds nu e obligatoriu. crds - cetatean roman cu domiciliul stabil in strainatate. A mai zis guvernul cativa ani in urma ca cetatenii care lucreaza in strainatate sa se inregistreze la anaf in tara, sa ii ia in evidenta in Romania. Acu e in alta forma, crds laughing)))