| BitZzu99 a întrebat:

Salut tuturor...astazi cand am iesit de la scoala am puscat cu un coleg 3 petarde si au venit politisti la noi si ne-au luat datele eu am buletin am 14 ani si 2 luni iar colegul meu inca nu are buletin, ne-a bagat in ceva aparat si ne-au zis date despre familie, dar nu ne-a zis nimic de o amenda nu ne-a dat chitanta sau ceva, vine prin posta sau cum? si daca o sa vina intre ce sume vor fi avand in vedere ca is la prima abatere si nu am mai avut alte petarzi la noi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o să te amendeze, probabil au vrut doar să vă sperie. Sau v-au dat un avertisment.

| buzeduulci a răspuns:

Cred ca v-a dat un avertisment.

| alex291201 a răspuns:

Sallut, eu am mai fost acum un an cu vreo 3 baieti si am dat q petarde si pietre la un nebun la poarta si a venit politia la noi ne-a luat datele, mama si tata nu ereau acasa asa ca au spus ca vn a 2-a zi si nu au mai venit.
Nu o sa ti se intample nimic probabil cum a mai sps cineva am fost doar un avertisment sau au vrut sa va sperie asa ca nu ai dc sa iti faci problemewinking
fundita? big grin

| xKaNzYx a răspuns:

Pai e o prostie happy