| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor,

Tatal meu a murit in luna februarie si a trebuit sa facem succesiunea de pe urma lui. Problema este ca inainte ca el sa moara, cu 1 an in urma, a murit bunicul meu adica tatal tatalui meu. Bunicul meu avea o casa si 3 hectare de teren. S-a decis ca noi sa luam casa si jumatate de hectar. Tata are o sora si un frate. Restul de 2 hectare si jumatate se impartea intre cei 2 frati ai tatalui meu. Problema este ca noi am facut succesiunea si am luat noi casa si cele 3 hectare pe numele nostru, iar dupa aceea trebuia sa le dam cele cuvenite, adica alea 2 hectare si jumatate surorii si fratelui tatalui meu. Singurii mostenitori sunt mama si cu mine (eu sunt minor - doar 16 ani). Nu putem face act de vanzare-cumparare pana cand nu fac eu 18 ani, iar noi nu putem sa beneficiem de subventie la caldura pentru ca noi practic avem 3 hectare si casa de la tara + garsoniera actuala si masina tatalui meu. Noi nu luam niciun venit de la acel pamant, dar aparem cu casa de la tara si cele 3 hectare. Ce pot sa fac ca sa primesc subventie la caltura pentru la iarna?

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la aceasta intrebare. Numai bine!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Gabbiihappy copiaza ceia ce ai scris tu si trimite-l prin mesaj privat domnului Ioandelasal, cu siguranta te va ajuta si lamuri.
O zi frumoasa sa ai si condoleante pentru pierderea tatalui.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vrei cam multe tu? daca ai de toate, nici macar caldura nu o poti plati? atunci poate-ti da statul si de mancare, si poate vrei mestecat? ceva cota de benzina pentru masina ca doar esti si tu roman? motorina pentru pamantul ala de trebuie arat? ar mai fi ceva subventii, da tu cu pamantul ala ce faci? ia planteaza o padure sa ai lemne de foc.