| Deliric95115 a întrebat:

Va zic pe scurt, am o rozeta, niste baieti mai mari ca mine, 4 la numar ( majori toti,cred ) vor sa ma cafteasca. Pot sa-mi folosesc rozeta in scop de auto-aparare? Daca sare unul dintre ei la bataie,sa-i dau un pumn cu rozeta si sa incetez? Ma rog,sa ii dau pana nu mai riposteaza,gen sare,ii dau una, nu mai riposteaza, nu mai dau.
Astept raspunsurile voastre.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu, intra undeva la regimul armelor albe si nu ai voie sa o folosesi indiferent de situatie

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Lasa smardoiala.
Bagi bataie in ei apoi tot tu pici si e mai rau mai ales ca ai folosit o rozeta.
Incearca sa rezolvi cu frumosul.

| Zumi a răspuns:

laughing Copii astia care nu stiu ce este prostia.Nui ai auzit de politie? Daca ripostezi si te bati nu rezolvi nimic. Poate pe moment castigi dar cu siguranta o sa te prinda,, neinarmat,, si tio iei mai tare.Incearca sa eviti ca daca doamne fereste lovesti in puncte mortale o sa vezi unde s-a dus Becali.Rozeta se face special pe marimea degetelor ca exista riscul ca la impac t sa ti se rupa degetele.Un sfat de bataie daca tot asta faci ar fi ca:
Daca vrea sa-ti dea cu piciorul uitate la ce picior se sprijina si sa te pregatesti sa fi lovit de celalalt( la aparare scoate talpa piciorului si puterea scade mult si aproape nu simti nimic). Sper sa nu te bati dar daca nai incotro atacul este cea mai buna aparare.Bft

| Deliric95115 explică (pentru Zumi):

Boss,fac kickbox de 2 ani. au fost 4 baieti majori care din motive de **** s-au luat de mine, si nu stiam ce sa fac. eram 1vs4, intr-un final am rezolvat fara rozeta si alte chestii, mi-am adunat o trupa si-am mers peste ei, nu-mi spune mie te rog "nu ai auzit de politie?" happy. Mersi, salut.