| anonim_4396 a întrebat:

Vreau raspuns urgent, va rog!
Am fost azi la parkour si am sarit pe o banca..Ne-a vazut politia si ne-au chemat. Ne-au luat datele si au zis sa plecam de acolo ca sunt camere de filmat, iar eu i-am intrebat daca am luat amenda si iei ne-au spus ca nu.Acum sunt nelamurit si numai pot de frica.Ce sa fac?
Si de ce ne-au luat datele? oare e atentionare?
Sau ne da amenda? Pls raspuns urgent, scuzati categoria, sunt nervos.Multumesc! Dau funda +vot

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt aproape sigur ca nu o sa primesti amenda, ti-ar fi facut proces verbal de contraventie pe loc. Si apoi ar fi fost greu sa gaseasca un motiv de amenda, daca nu s-au produs stricaciuni.
Totul a fost ca un avertisment si pentru a te speria un pic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai manifesta violent în public.
Ai fost verificat și atât. Pe viitor ai mare grijă.
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi-ti de treaba. V-au luat datele ca sa va sperie. Ce este ilegal sa sari peste p banca? Stai linistit! Militieni idioti!

| geop a răspuns:

Păi au dreptul să vă legitimeze, dacă ei cosideră că aţi făcut ceva suspect. Nu ai de ce să te sperii, ci doar să înţelegi că pe domeniul public nu poţi face ce vrei. Nu vei primi amendă, poate era un fel de intimidare şi un abuz de autoritate, dacă nu poate dovedi că ai făcut ceva în afara legii.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu o sa primesti nicio amenda.
Daca primeai, ti-ar fi spus. Unele amenzi se platesc pe loc, altele nu.
V-a cerut actele pentru a va verifica!
Si-a facut treaba de politist.

| Lvrkiosif a răspuns:

Au vrut doar sa va sperie...

| Deliα a răspuns:

E avertisment

| availablehandyman a răspuns:

Da ma e vrajeala ca sa va sperie! si eu cand am fost la politie ca i-am pus piedica lu' una mi-a luat datele si mi-a zis sa vin a doua zi de dimineata pentru nu stiu ce! si nu m-am mai dus si nu mi-a facut nimic!

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Trebuie să îţi anunţi părinţii, dacă nu ai făcut-o, ei vor ştii cel mai bine ce să facă. Dacă nu totul se va înrăutăţi. Datele personale nu le cere numai aşa de "Florile mărului" ci cu un scop. Probabil îţi va da o mică amendă, deoarece ameninţarea ti-ar fi dat-o pe loc.

| HouseHouse a răspuns:

Prostii......se joaca cu voi+si eu fac parkour si in viata mea nu ma amentat politielaughing si fac in fata lor.
Peace and Keep Going BRO!

| DDDonald a răspuns:

Stai linistit, nu iti va da amenda si nu te va chema nimeni nicaieriwinking!

| Aly42 a răspuns:

Pai, hai sa vedem.v-au vazut, v-au luat datele...au spus ca nu va dau amenda. Deci ar trebui sa nu o faca. Este doar un avertisment, trebuie sa fiti grijulii pe viitor. Aveti grija!

| g0odJoOb a răspuns:

Toate raspunsurile sunt gresite! Nu ai primit nicio amenda! Normal ei cer date personale pentru registrul lor; daca primeai vreo amenda ei iti zicea asta si ca vei plati doar jumatate de amenda daca o platesti pana in 24h! Deci nu vrei primi nicio amenda, ei trebuie sa noteze cu cine au vorbit, date personale etc

| besito321 a răspuns:

Va luat datele doa sa arate la seul lor ca lucreaza si daca era camera de vedere sa nu aiba poblema cu sefii de ce nu fac observatie la minoi asupra comportamentul lor, dar in rest nu-i nimic grav, nu trebuie sa-ti fie frica nu-i nimic grav daca sari pe o banca.big grin

| XspeeD a răspuns:

Nu ma...vor sa va sperie mai bine trebuia sa o rupeti la fuga cand va chemat...
Asta a fost sa va sperie mai mult stai linistit si mie mi s-a intamplat.

Funda?