| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpar o masina si sa o trec pe numele lui tata. Masina este din cealalta parte a Romaniei si am sa ma duc dar fara tata ca nu poate sa vina, am sa ii iau doar buletinul. Este vreo problema cu actele, gen poate trebuie sa fie si tata cu mine sa dea semnaturi pentru acte, fiscal etc. Cum se procedeaza mai exact? Pot sa merg si fara tata?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal da trebuie sa fie si el ca sa semneze contractul facut pe numele lui. Altfel faceti fals in acte in teorie.

Iti face o procura la notar si rezolvi problema. Semnezi tu orice in locul lui.