| Negoita_Adrian_1980 a întrebat:

Vreau sa plec din Irlanda in Romania dar am buletinul expirat as putea sa plec cu autocarul si in plus am si certificatul de nastere la mine. As putea sa plec asa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind cetatean roman poti intra in Romania si numai cu certificatul de nastere, desi va trebui sa astepti putin pana iti verifica identitatea. S-ar putea sa ai probleme daca esti controlat inainte de intrarea in Romania.
Pentru a nu avea probleme te poti adresa Ambasadei Romaniei si sa obtii un titlu de calatorie, este act valabil pana ajungi acasa.