| Denismutu18 a întrebat:

De curând am făcut 18 ani și trebuie sa îmi schimb buletinul ca a expirat.
Doar ca nu am certificatul de naștere pentru ca certificatul de naștere, este la mama in apartament in România și mama este plecată in Germania și nu am cum sa fac rost de el și buletinul vreau să-l fac de Timișoara și vreau sa scot certificatul de naștere de aici din Timișoara, doar ca nu știu ce îmi trebuie și unde sa ma duc. Sunt născut in Grecia, este mai complicat.

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Mergi la evidenta populatiei si intreaba. S-ar putea sa iti dea un buletin temporar cu care sa scoti duplicat dupa certificatul de nastere, cu care sa iti faci buletin nou.
Ca dracu, dar asta e.
Bafta!