| Stefannn939393 a întrebat:

Salutare! Am lovit un autovehicul din spate, eu mergând pe banda 2 din 3, prin faptul ca cel din fata mea a frânat brusc, eu având 50 km la ora. Masina din fata celui pe care l-am lovit a venit de pe banda 1 către banda 2 tăind fata celui pe care l-am lovit intrând pe banda 3. Ce îmi recomandați sa fac?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci? Dai asigurarea ca tu esti vinovat iar masina ta o repari din bani proprii daca nu ai casco

| mihai69 a răspuns:

Păi trebuia să faci pe loc amiabilă.
Apoi să iei legătura cu asigurătorul tău.

| relian a răspuns:

Ce sa faci? Nu faci nimic, banui ca ai asigurare, o sa pl; ateasca asigurarea ta reparatia la masina ce ai lovit-o.

Daca intrebi de esti tu vinovat, nu sunt dubii, sigur tu esti ala vinovatu, asa ca ai pus-o, o sa iti creasca aia asigurarea laughing

Nu conteaza cine ce a venit in fata celui lovit, asa cum ala a putut frina, tu la fel puteai sa e viti, asta daca ai fi condus regulamentar, dar tu ai avut viteza, plus sigur ai fost prea aproape de el, deci 100 la mie greseala ta.

| mi25 a răspuns:

Intelegere amiabila, mergeti la firma de asigurari. Masina celui din fata se repara pe plata RCA, a ta pe asigurare facultativa, daca ai, sau p banii tai.
Asta daca cel de pe banda 1 nu este cunoscut.
Vinovat esti tu ca nu ai pastrat distanta de siguranta. Cel pe care l-ai lovit nu-i vinovat, deoarece a avut motiv pentru care a franat brusc.

| goguPatent a răspuns:

Pai trebuia DEJA sa faci o amiabila cu cel pe care l-ai pocnit.