| împreunăfacembine a întrebat:

Salutare,

Am o intrebare. As dori ca dupa terminarea studiilor in Psihologie sa imi deschid un ONG sau Asociație pentru copiii defavorizați și părăsiți de părinți. M-am documentat mult despre procedurile pe care trebuie sa le iau, dar inca imi lipsesc multe notiuni.

Mi-ati putea oferi sfaturi in aceasta directie si cum ar trebui sa procedez ca sa fie totul legal? Mai precis, inca nu am inteles care sunt procedurile pentru ridicarea clădirii in sine, pot depune cerere pentru a primi fonduri in acest sens de la UE?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fonduri UE nu vei primi.