| DragosMarian98 a întrebat:

Salutare.
Am o mare problema.
Am demisionat de la locul de munca si bineinteles am semnat demisia si statul de plata.
Dar in schimb acum nu primesc preavizul si nici nu pot lucra cele 2 saptamani pentru ca administratorul spune ca e cu banii la zi, totul e semnat si n-am ce face.
Nu stiti daca am vreo posibilitate sa fac ceva?
Eu m-am gandit sa-l denunț si sa zic ca a falsificat semnătura deoarece totul s-a întâmplat în mașină și s-a semnat pe bord. Semnătură fiind strâmba.
Am vreo posibilitate sa mai fac ceva sau pot spune ca am fost păcălit si asta fost?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face nimic. In caz de demisie a salariatului preavizul este in favoarea angajatorului si acesta poate renunta la preaviz, ceea ce s-a si intamplat in cazul tau.