| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salutare. Am și eu o întrebare dacă îmi poate răspunde cineva care se pricepe. La actualul loc de munca îmi cere cazier auto, ce scrie în acest cazier? Dacă spre ex am avut permisul suspendat, apare? Și amenzile? Mulțumesc pentru răspuns!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazierul auto se inscriu sanctiunile contraventionale, respectiv amenzile contraventionale si suspendarea dreptului de a conduce.

| Brizbriz a răspuns:

Din cate stiu eu apare numai ce e penal
daca nici o amenda nu e penala, ar trebui sa fii in regula

oricum, nu ai ce pierde, cere cazier si vezi dupa aia

| suntserios a răspuns (pentru Brizbriz):

Si zici pe urma ca am ceva cu tine cand tu iar dai informatii false.

Cazierul auto e un istoric al sanctiunilor la regimul circulatiei pe drumurile publice.

| Brizbriz a răspuns (pentru suntserios):

M-am grabit si nu am citit "auto", se mai intampla tongue

insa ultima fraza e totusi valida, poate sa incerce ca nu are nimic de pierdut

| RxTx a răspuns:

In 5 ani dispar sunt obligați sa stearga tot din acel cazier auto.
Asa ca daca ai comis mai demult atunci sa șters.

Oricum tu duci cazierul auto ei daca su nevoie de om trebuie sa te angajeze pentru ca altfel te iei de ei ca se cheama discriminare