| Laurentin a întrebat:

Salutare, as dori sa ma informez in legatura cu procesul de inscriere la scoala de soferi pentru redobandirea permisului de conducere anulat. Inteleg ca incepand cu data de 21 iulie a.c. as avea permisiunea sa sustin examenul pentru permisul de conducere. Ma puteti ajuta cu informatii despre cand si cum ma pot inscrie la cursurile necesare pentru a mi recupera permisul?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa repeti scoala de conducere, te poti prezenta si fara aceasta la examinare (probele teoretica si practica).
Repeti scoala de conducere doar daca simti nevoia de a o face pentru a reusi la examinare.

| Laurentin explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc.
Dar in contextul unei sentinte definitive pe care am primit o as dori sa stiu daca pot sa ma prezint la examen incepand cu data de 21 iulie cand se implineste exact un an de la data sentintei definitive sau la acea data este necesar sa ma adresez comandantului politiei pentru aprobarea inscrierii mele la scoala de soferi.
Multumesc anticipat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Laurentin):

Te poti inscrie la scoala de conducere dupa un an, fara nici o aprobare si dupa absolvire sa sustii examinarea.