| Rigbby a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu cat e salariul minim pe economie brut de la 1 februarie 2017.
Stiu ca s-a facut 1450 ron dar nu stiu cat primesti in mana

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Cu un program normal de 8 ore/zi, fara concedii medicale, concedii fara salar, propiri pe cont, deduceri sau altele... 1065 lei ramane brut.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul minim brut este de 1.450 lei iar salariul net, daca n-ai persoane in intretinere, este de 1.065 lei.

| alessia5158 a răspuns:

Cu o simpla cautare pe Google, gasesti calculatoare pentru salariul net!--- spre exemplu in link-ul : http://www.euroavocatura.ro/calculeaza_salariul_net_brut.php
Din calcul, rezulta ca vei primi in mana 1065 lei/luna.

| anonimg a răspuns:

Reținerile din acest salariu sunt de aproximativ 600 lei.
1450-600=bani luati în mâna. Adica o mimica toată. Nu-ti ajunge nici să platesti apa care o folosești la toaletă. happy