| CaprA17 a întrebat:

Salutare,

In primul rand as dori sa stiu daca a mai trecut cineva prin aceasta problema si sa imi spuneti ceva concret nu presupuneri.
Am primit o amenda pentru viteza din Austria, iar problema mea este ca nu am fost niciodata afara din tara cu aceasta masina.
Presupunerea este ca este o greseala sau numerele mele au fost falsificate.

Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura cale legala pentru anularea amenzii este sa depui o plangere contraventionala la instanta competenta din Austria.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te adresezi ambasadei si daca nu se rezolva va trebui sa dai statul austriac in judecata. Poate iti va raspunde mai bine Ioandelasal: https://www.tpu.ro/utilizator/scyw
Trimite-i mesaj!

| anonimg a răspuns:

Ambasada României din Austria îți va spune unde trebuie să depui plângerea ta.

| CaprA17 explică:

EDIT: Am cautat trimis un email catre emitent si am primit raspuns in 3 zle in care isi cereau scuze pentru greseala comisa la citirea numarului de inmatriculare si ca au anulat plangerea penala impotriva mea. Deci ambasada nu este singura cale asa cum au spus unii. Multumesc