| AlexYwn a întrebat:

Salutare,
Vreau sa fac contestatie pentru o amenda, aceasta am primit o pentru ca am circulat după ora 22.
As dori sa știu cum se face, unde, și dacă cineva dintre voi a contestat o astfel de amenda.
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este vina ta ca ai circulat dupa ora 22, legea e lege si tu ai încalcat o cu buna stiinta degeaba faci contestatie, mai bine fă rost de banii de amendă ca tu esti vinovat.

| Dintrebare a răspuns:

Ai motive sa o contesti? Daca da atunci sa fii atent ca poti face contestatie in 15 zile de la primirea procesului verbal. Plangerea, impreuna cu copia pv si taxa judiciara le depui la judecatoria in a carei circumscriptie a fost savarsita fapta.