| GabrielaS13 a întrebat:

Am un vecin care sta in fata casei mele. El vine aici doar vara, la bunici. Vara asta bunicii lui isi fac gard iar eu il vad in fiecare zi. Cateodata il mai surprind uitandu-se la mine iar eu vreau sa il salut dar poate o mai crede ca is o ciudata laughing Vreau sa vorbesc cu el da nu stiu ce straight face. Ce sfaturi imi dati?

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

N-ar fi nimic ciudat sa-l saluti.Ca gazda permanenta acolo, iar el ca musafir, oricare dintre voi care l-ar saluta pe celalalt ar da dovada de politete. Poti s-o faci tu prima.

| vali4789 a răspuns:

Ii faci cu mana.ii poti da idei despre arhitectura gardului

| Allexandrascumpika17 a răspuns:

Pai fai cu mana cand se mai uita la tine, nu are cum sa te creada ciudata daca il saluti stai calma!

| naughtygirl15 a răspuns:

Ciudata? De ce? Nu'i nimic ciudat in a vorbi cu oamenii. Trebuie doar sa o faci in felul tau...sa vorbesti cu el cum o faci cu orice persoana. Il intrebi ceea ce ai vrea sa stii...Fa'ti curaj si saluta-l, apoi faceti cunostinta. Restul vine de la sine. big grin Sper ca te-am ajutat!

| whiteroses a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.Si poate o sa iasa ceva bun din asta.Nu fi timida, fa-ti relatii noi cu oamenii, si ei o sa te admire petru curajul tau.