| fmarius86mario a întrebat:

Salutare preteni TPU!

Daca o persoana cu dezabilitati da de permis de conducere accea persoana nu e cazuta din #drepuri sau da?

Drepturi ma refer la gradu 1 / 2 / 3.multumesc
Fundita

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Banuiesc ca acea persoana poate conduce masina daca are adeverinta de la medic in acest sens sau daca masina a fost modificata in asa fel incat disabilitatile sale sa nu reprezinte un pericol in trafic

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de handicapul pe care il are. De ex., daca are handicapul din cauza ca vede prost atunci nu va putea obtine permisul si, daca il obtine, rezulta ca handicapul nu este real si poate pierde indemnizatia si sa i se ceara restituirea celei primite.