| SnowStaR a întrebat:

Salutare prieteni.
De curand m-am inscris la scoala de soferi si de luni 6.06. 2016 incep orele de legislatie, imi puteti spune va rog un site care pot invata si face chestionare care sunt aproape identice cu cele de la examen? Eu invat de pe www.e-drpciv.ro la indrumarea prietenilor care au luat invatand de pe acest site.Si inca o intrebare...Asi putea lua Memo Plus ca sa tin minte mai usor atunci cand invat? Astept si parearea voastra.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Iti cumperi abonament pe e-drpciv si faci mediul de invatare de 3 ori, daca reusesti sa faci mediul de invatare 100% iei sala fara probleme, intrebarile sunt Identice in proportie de 99% ca cele de la sala.

Mult succes. Eu acolo am citit legislatia si am facut mediul de invatare si am luat sala cu 26 de puncte din prima.

| SnowStaR explică (pentru Intruder19):

Multumesc,mie mi-e mult mai usor sa invat facand chestionare, fac cate 20 de chestionare pe zi, pot fi admins asa daca fac peste 22 de puncte la fiecare, fara sa mai trec prin mediul de invatare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa studiezi legislatia si sa faci chestionare si de pe drpciv.ro, este site-ul oficial al Directiei de permise si legislatia este actualizata la zi.

| SnowStaR explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc,o sa incerc.