| giannim a întrebat:

Stie cineva cum pot verifica daca angajatorul meu imi plateste taxele la stat? Va multumesc pentru raspunsuri!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa la Administratia financiara de la sediul firmei, la Casa de Pensii Publice, Casa de Asigurari de Sanatate si Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca, toate din judetul tau. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la unitatile respective din orasul sau judetul tau,dar cel mai simplu,spune-i angajatorului ca ai nevoie de o adeverinta din care sa reiasa ca au fost platite darile la stat. Daca iti da,este ok, daca nu, ai aflat.Numai bine.

| giannim explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns, dar nu stiu ce motiv sa invoc pentru a cere adeverinta fara sa par suspicios, caci nu vreau sa stric apele deocamdata. orice idee ar fi binevenita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru giannim):

Spune-i ca ai tai sint nevoiti sa schimbe medicul de familie (din motive familiare) si ca noul medic solicita o adeverinta din care sa reiasa ca esti la zi cu platile catre stat.Mult noroc.

| nicoparty a răspuns:

Cel mai simplu e sa instri pe site-ul ministerului de finante la obligatii restante; dai codul fiscal si afli daca e la zi cu platile.
Uite link-ul : http://www.anaf.ro/public/wps/portal/! ut/p/c1/hY3LDoIwEEW_xS_o9EGxS6QFCipELSIbwsKQJgIujN9vcWEM8XFnee6dg2rkbmjvtmtvdhzaC6pQzZvMT6TRjEDupRS0iTd7ZgJwcfzEm5R64hByyUWRRkCoEkZTSQH8P-vj5HtrLEWBQcd5aOiK46nx5K__CTAMZKd4pMHhjM74B__E4UsCmPmh5AqIz1RBSomB8d98zdA2GfszuvYVWG2LLlgsHqVUCnc!/dl2/d1/L3dERUEvUU9jQ2dBISEvWUhwSndBISEvNl9LN0hEVUk0MjAwVjZFMDI3NEVQMlZEMTAzNA!/