| Amydamaru a întrebat:

Salutare TPU! Am avut permisul auto retras pe motive medicale si binenteles ca am facut tot ce mi-au cerut pentru a le demonstra ca sunt apt medical cat si psihologic urmand sa trimita rezultatul de apt catre politia rutiera. Problema e ca am tot sunat de vreo 5 ori la Inml si de fiecare data mi au spus ca dosarul e inca la dactilografie si ca nu stiu cat mai dureaza pana trimit rezultatul catre udriste ca sunt multe dosare iar alta angajata de la expertize medicale mi-a spus ca sunt "enșpe" mii de dosare. C am la cat timp maxim as putea sa ma astept TPU, deja au trecut doua luni de cand am depus si e inca la dactilografie…

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nimeni nu poate stii, ca nu putem vedea cate dosare are dactilografa aia pe masa si nu stiu cand ii vine randul la dosarul tau.
Asteapta ca nu ai ce face... totul depinde de birocratie si fara permis de soferie nu ai cum sa sofezi deloc.

| mihai69 a răspuns:

Spune povestea asta la o televiziune de știri sau unui ziar cu tiraj mare.

| Amydamaru explică (pentru mihai69):

Mi ai putea detalia putin te rog?

| mihai69 a răspuns (pentru Amydamaru):

Toate redacțiile de știri au modalitățile de contact publice; scriE-le și lor ce ai scris aici, poate trimit ei vreun reporter să investigheze și se dezmorțesc rotițele.

| Riuuzaky a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc de sfat!

| Riuuzaky a răspuns (pentru Amydamaru):

M ar interesa sa stiu c am cat as putea sa astept, luni, ani doamne fereste si cam cate luni de asteptate sau ani maxim as putea astepta daca ar lua fosarul meu ultimul de la dactilografie