| manailaandrei11 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, daca am hartuit o fata, adica colega mea de clasa de la scoala si tatal ei ma reclama la politie pentru hartuire, va mai fi posibil sa mai stau in scoala, adica in unitatea de invatamant? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, de regula, chiar daca se ia impotriva ta vreo masura educativa este neprivativa de libertate, la fel si pedeapsa disciplinara, daca esti pedepsit, nu este cu exmatriculare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta parintii tai vor fii obligati sa mearga la scoala si probabil saplateasca o amenda ca nu au fost capabilis a te educe si sa te suprevegheze, daca ai ajuns sa fii obsedat de o fetita si sa o hartuiesti.
Apoi conducerea scolii iti va pune nota scazuta la purtarea care poate duce la repetarea anului.

Exmatricularea nu mai este posibila asa de usor cum era inainte, acum se face numai in situatii exceptionale si numai dacaPolitia si Directorul scolii considera ca hartuirea asta a fost una care a pus viata fetei in pericol ori tu ai o problema mentala, care pune viata acelei fetite sau a altora, in pericol, numai atunci poti fi exmatriculat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să fi mutat din clasă sau din școală.