| badboy_6643 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au fost opriti de RAR si li s-au gasit defectiuni la masina.
Astazi mau oprit si pe mine si au gasit ceteva nereguli la masina (masina este inscrisa pe Spania) mi-au oprit cartea de identitate si politistul a spus ca sa schimb si eu doar una una din cele care mi lea gasit defecte adica bara fata si peurma sa ma duc la RAR sa imi iau cartea de identitate.A mai spus ca am primit si amenda dar nu am primit la mana nici un proces verbal.Eu cum platesc amenda?
Si se poate redobandi certificatul de inregistrare daca nu te duci cu masina sa verifice daca s-au remediat problemele? Pentru ca masina este inscrisa pe Spania.
Va rog scoateti-ma din ceata ca nu am inteles mare lucru ce trebuie sa fac.este prima data cand patesc asa ceva big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda o platesti numai daca si cand o sa primesti procesul verbal de contraventie.
Remediaza problemele si apoi te duci la RAR si primesti cartea de identitate a masinii.

| badboy_6643 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns.
Si banuiesc ca la RAR o va verifica sa vada daca am remediat problemele?
Ca sunt cam multe si acel politist m-a bagat de tot in ceata cu "faci si tu bara aia si te duci cu dovada la RAR si iti iei certificatul inapoi"

| Ioandelasal a răspuns (pentru badboy_6643):

Sigur ca la RAR se verifica sa fie rezolvate problemele constatate.