| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU. Urmeaza sa-mi schimb buletinul pentru ca luna aceasta o sa-mi expire si vreau sa va intreb daca acea cerere pentru eliberarea buletinului o pot completa in format electronic dupa care sa o trag la imprimanta iar semnatura si ce mai trebuie sa le dau la ghiseu?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gasesti explicatii aici: https://bit.ly/3IE1zxG
Tot acolo gasesti si formularul pentru descarcat.
Il completezi de mana dar tot trebuie sa mergi la ghiseu sa-ti faca pozele si sa-ti depui actele. Nu-ti fie frica de Covid!

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Website blocked due to trojan
Website blocked: www.primarie3.ro

Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain malware activity.
We strongly recommend you do not continue.

lul

| crysty1222 a răspuns (pentru Salontanul):

Dar nu mi-e frica de covid. Eu mi-am facut programare online pentru 15 martie si pana atunci vreau sa-mi pun la punct toate actele necesare. Stiu de ce acte am nevoie, dar voiam sa stiu daca acea cerere o pot completa in format electronic si doar sa o trag la imprimanta dupa care sa o atasez la dosar. Pe 15 martie oricum o sa merg la ghiseu ca sa semnez si sa depun actele, sa fac si poza etc. Eu vreau sa stiu daca pot completa cererea aia in format electronic ca atunci cand ma duc la ghiseu sa nu mai stau sa completez acea cerere, sa am toate actele in regula.

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Ai probleme cu Malwarebytes. Este o pagina oficiala a celor din primarie.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Vad, de aia am zis "lul"
mai am si Eset, si ala nu zice nimic
si nici asta:
https://www.virustotal.com/......0324ce5d59

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Malwarebytes este un Anti-Malware si cred ca este poate cel mai bun soft cand vine vorba de detectia si curatarea programelor de rogue, spyware, troieni si keylogger. Problema este ca daca i se pare ciudat ceva il catalogeaza ca atare. Parerea mea: un Bitdefender cu licenta este cel mai bun. Eu asa aveam cand eram pe Windows. Acum am Linux si Windows doar pe un laptop vechi pe care nu-l deschid decat cand sunt obligat de imprejurari. Cand eram pe Windows cumparam Bitdefender. Acum am vazut ca o licenta la Total Security costa circa 140 lei pe an. Daca ai si cont la ei poti sa-l iei si mai ieftin cand au ei promotii. Merita decat sa stai tot anul cu frica de reinstalare si pierderea anumitor programe si documente.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Da, eu m-am lasat total de bitdefender dupa ce l-am crack-uit cam un an si la fiecare update ascundeau si mai adanc optiunea de dezactivare, pana nu am mai gasit-o deloc
iar cand bagam stick-ul de service imi murea calculatorul, pentru ca il scana pana la capat (nu il puteam opri), si erau 30mii de fisiere

insa, cica, ca acum licenta e pe gratis, cat timp e razbelu' din Ucraina

eu am eset pe calculatorul de birou, pe ala personal am avast