| MattteoAbz1111 a întrebat:

Sâmbătă viitoare urma să mă duc la primărie să depun actele pentru buletin, Dar având în vedere noile restricții e cam complicat deoarece nu sunt vaccinat și nici trecut prin boala. Dar mă întreb daca pot face certificatul verde cu un test PCR sau antigen, se poate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Actele se depun la Evidenta Populatiei nu la Primarie.
Si tocmai sambata.
Trebuie sa fii vaccinat.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

De obicei Evidenta Populatiei este in sediul Primariei si de aici confuzia nestiind ca apartine de Consiliul General, municipal, orasenesc sau comunal.

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

In oras la mine, nu. Cladire separata.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Ok! Am zis "de obicei".

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Evidenta populatiei este compartiment al primariei.