| anonim_4396 a întrebat:

Buna, cum pot sa scot certificatul verde dacă nu am trecut adresa de email pe acea foaie? Am fost la centru la care m-am vaccinat, dar mi-au zis ca nu are nici o treaba emailul cu certificatul verde.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://certificat-covid.gov.ro/

intri aici iti faci cont si pe baza de cnp obtii certificatul
Nu are nicio treaba cu mail ul.
Si sub nicio forma nu trimiti dovezi pe mail nicaieri

| Motisor a răspuns:

Daca ai dovada ca te-ai vaccinat trimiti email pe certificat-covid@ms.ro poza cu dovada si buletinul si ito da certificat. Daca nu ai dovada te mai vaccinezi de cateva ori laughing

| suntserios a răspuns (pentru Motisor):

Ar fi util sa nu mai dezinformezi lumea.

| Motisor a răspuns (pentru suntserios):

Nu mai vorbi tu aiurea, eu asa am primit certificatul, tot acuzi lumea fara sa stii. Este email de la ministrul sanatatii, informeaza-te oleaca.

| suntserios a răspuns (pentru Motisor):

Sunt informat. Ti am dat mai sus cum se obtine certificatul.
Nu mai dezinforma oamenii.

| Motisor a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu am nevoie de cetificat, am trecut prin boala si siteul ala nu ma gasea, asa ca am cautat pe google, poti cauta si tu, si am gasit adresa asta de email de la ministerul sanatatii, de pe site oficial al directiei de sanatate, i-am dat testele si o copie de buletin și mi-a trimis certificatul. Cauta emailul pe google si nu te mai tot contrazice cu mine, este emailul oficial pentru treaba asta cu certificatele, nici nu cauți întâi dar tot acuzi fara rost.

| suntserios a răspuns (pentru Motisor):

Tu macar ai inteles ca aici era vorba despre certificat in urma vaccinarii?

Si ca sa iti demostrezi ca tu doar vrei sa dezinformezi citez de pe siteul ministerului sănătății de aici

http://www.ms.ro/certificat-digital-covid-19/

"Certificatele digitale se eliberează de către Ministerul Sănătății, prin Sistemul informatic integrat de emitere și verificare a certificatelor digitale ale UE privind COVID-19 (SII-CDC), și pot fi obținute de pe portalul https://certificat-covid.gov.ro, unic punct de eliberare al acestora."

Prinzi partea cu UNIC PUNCT DE ELIBERARE? Ai inteles ultima fraza?

| Motisor a răspuns (pentru suntserios):

Mai omule, tot pe siteul ala zice la sfarsit, citez "Pentru suport în emiterea certificatelor sau obținerea altor informații privind utilizarea lor, a fost operaționalizat un Call Center la numărul de telefon 021.414.44.25. Semnalarea erorilor apărute în eliberarea certificatelor digitale EU se poate efectua la adresa de email certificat-covid@ms.ro.", am incheiat citatul, ce esti turc asa?

| suntserios a răspuns (pentru Motisor):

Asta inseamna ca tu nu intelegi ce citesti.

Raportatea erorilor si suport in emitere nu inseamna emiterea in sine. Scrie clar ca unicul punct e site ul oficial de emitere certificate. NU MAI INDU LUMEA IN EROARE

| Motisor a răspuns (pentru suntserios):

Mie mi-a emis, ce nu înțelegi? Omul asta care a pus intrebarea zice cum scoate certificatul, si eu i-am dat o metodă, sa vorbeasca cu oamenii care scot certificatele, prin email, iar tu i-ai sat alta metoda, foarte buna, ce tot ai?