| anonim_4396 a întrebat:

Se poate merge cu un jurist in biroul unui avocat pentru a da o declaratie vizavi de o casa? Adica poate asista si un jurist la declaratia pe care o dai, in afara de martori?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De cand iau avocatii declaratii? Daca este nevoie de o declaratie intr-un proces civil si nu te poti prezenta atunci aceasta se da in fata unui notar public, care o va autentifica. Pentru aceasta nu ai nevoie de asistenta nimanui, nici juristi, nici avocati si nici martori. Doar daca esti minor poti fi asistat, de un parinte ori reprezentant legal. Numai bine!

| MambaNeagra a răspuns:

Da se poate