| Alex45alex a întrebat:

Sunt in Germania si mi-am pierdut buletinul ????, întrebarea este ma pot intoarce in țară cu doar o copie de buletin? Plzzz

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa poti, daca nu esti controlat pana la intrarea in Romania, daca te intorci cu auto sau tren, cu avionul nu te poti intoarce.
Daca n-ai pasaport poti obtine un titlu de calatorie de la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Germania.

1 răspuns:
| Andreeagen a răspuns:

Buna, nu, nu se poate. In cel mai bun caz poti sa te intorci cu copia buletinului insotit de o declaratie de la politie cum ca ai pierdut buletinul dar asta numai in conditiile in care compania aeriana iti aproba acest lucru. Iti sugerez sa iei legatura cu firma aeriana si sa vezi daca poti sa calatoresti asa, in caz contrar o sa te informeze ei ce acte accepta.happy