| vlagau_ghita a întrebat:

Sunt intr-un alt oras si as vrea sa cumpar un teren. Terenul stiu unde as vrea sa il cumpar, insa in zona respectiva e si un fel de arie protejata. Nu stiu regimul de constructii, daca sunt permise sau nu si nici nu stiu daca terenul face parte din acea aria protejata sau nu. Nu am cum sa ma deplasez pana acolo sa aflu aceste informatii, le pot afla online?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cauta pe internet site-ul oficial al orasului si acolo poate este publicat PUG al orasului si PUZ a zonei care te intereseaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă terenul este în intravilan, informații despre aceasta are primăria, poți suna acolo să te interesezi.