| 989 a întrebat:

Pot afla al cui e un teren daca ii stiu adresa? Astfel de informatii se pot face publice? E gratis sa aflu sau trebuie sa platesc ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla, de la Cartea funciara, primarie sau vecini. La cartea funciara se plateste 20 de lei pentru extras CF de informare, la primarie nu stiu daca percep vreo taxa.

| ancaval a răspuns:

Nu. Ai putea întreba la primărie, dar nu cred că îți vor da date despre proprietar. Trebuie să aștepți să vine el pe la teren și apoi să îl abordezi, dacă ai ceva să-i spui.