| anonim_4396 a întrebat:

Tatăl meu lucrează în Germania și din câte a înțeles, pentru persoanele care lucrează in UE pot beneficia de un ajutor, e adevărat? Și dacă e, pot să beneficiez chiar dacă sunt student?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Te cam inseli, uite aici: https://romde.eu/......kindergeld

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai deja 18 ani, nu mai ai dreptul la nici o alocatie. Si chiar daca ai fi avut sub 18 ani, atunci erai obligat sa renunti la alocatia din Romania pentru a o lua pe cea din Germania.
Oricum de anul asta se aude ca vor sa taie ajutoarele pentru strainii care lucreaza in Germania, multi se folosesc numai de asta.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu stiu la ce ajutor te referi, poti beneficia de alocație, dar se pare ca ai trecut de 18 ani happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Da, este student si va primi in continuare. Nu stiam exact, eu nu-s student și n-am nici copii.laughing Sper sa-i fie de folos tipului cu întrebarea.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Te cam inseli, uite aici: https://romde.eu/......kindergeld