| anonim_4396 a întrebat:

Toata ziua buna ziua, statul roman, este trimis in instanta pentru nerespectarea drepturilor omului, sunteti de acord ca cei care da statul in judecata trebuie sa dea dovada ca merita acele drepturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti cei care dau in judecata statul, au motive intemeiate.Sa nu uitam ca sintem tara in care cei pusi sa apere legile, isi bat joc sau le schimba dupa bunul plac, incepind de la cei de SUS.Problema cea mai grava este ca:tot ce trebuie sa plateasca STATUL,o face pe spatele nostru,al tuturor; normal ar fi,sa plateasca cine a gresit:politist,procuror,judecator, guvern, etc.Numai bine.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Drepturile si libertatile fundamentale ale omului si cetateanului nu trebuie dovedite, pe acestea le are orice persoana si tocmai de aceea sunt prevazute in Constitutia Romaniei. Ceea ce gandesti tu ar fi o discriminare si o incalcare a principiului egalitatii, ceea ce nu este permis. Numai bine!

| Marcian a răspuns:

Drepturile si obligatiile vin impreuna.Acei oameni presupun ca sunt cetateni romani, platesc taxe, respecta legea - deci si-au indeplinit obligatiile astfel au si drepturi. Daca nu atunci la bulau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata stima domnule, o fi si asa, dar cind comunitatea europeana obliga statul roaman sa modernizeze puscariile si sa desfiinteze spitalele in care constitutie mai scrie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca amesteci urit de tot drepturile omului cu restructurarea in domeniul sanatatii.Toate spitalele sint platite din asigurarile sociale chiar daca se cheama spital militar, spital cfr si altfel si deci se impune o restructurare masiva pentru ca cer fonduri uriase nejustificate la toate lipsurile din ele, asta fiind una dintre multiplele calitati ale administratorilor romani.Trebuie sa se taie odata.Tu chiar crezi ca-l interesa pe unul care se ocupa de fondurile astea ca pe nea Ion il aruncau in strada din spital sau nea Gheorghe murea in terapie intensiva cu zile? Nu fratioare, atita timp cit fondurile mergeau si era totul foarte bine.La puscarie e bine de facut modernizari caci sint oameni si au drepturi si chiar daca se mai fura nu o poate face in stil mare.Cit despre noi cei de rind ar trebui sa intelegem ca se incearca sa se stopeze furtul pe motivul drepturilor noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnu hirciog, ce am scris despre puscarii si spitale a fost o idee, vancea e aproape de lumina

| Adelina2010 a răspuns:

Drepturile fundamentale ale tuturor cetatenilor romani/europeni sunt garantate de Constitutia Romaniei si jurisprudenta CEDO.