| Iustangi a întrebat:

Voi ce parere aveti despre nerespectarea drepturilor omului?
Iar ca exemplu de nedreptati care ar fi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ema_2625 a răspuns:

Nerespectarea drepturilor omului este foarte grava si trebuie pedepsita; nedreptati: nerespecatrea programului, sanctionarea pe nedrept, refuzarea dreptului la propria opinie, alegere.

1 răspuns:
| mariacereajutorul a răspuns:

De exemplu sa furi de la oameni nevinovati, ca cel de langa tine sa iba milioane de euro si tu sa fi un om sarac care munceste pe pamturile altuia, sa primeasca colegul- colega un primeasca ceva ce tu meritai s. a. Sper ca te-am ajutat Funda.