| 211wasgnij a întrebat:

Tot aud pe toată lumea: jos Boc, jos Băsescu.
Să facem un exercițiu de imaginație, vom ajunge la alegeri anticipate și va trebui să iasă alt președinte, care să desemneze un premier și la rându-i să formeze un nou guvern.
Câștigătorul este deja știut: Crin Antonescu, el îl va desemna pe Ponta ca premier.
Își imaginează cineva ca va curge lapte și miere cu aceștia în condițiile în care visteria țării e aproape goală și cei noi veniți sunt niște lupi flămânzi?

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cei mai flamanzi lupi acestia a fost in plus si incompetenti.

Răspuns utilizator avertizat
| jomolino a răspuns:

In principiu ai dreptate.USL ii un partid puternic.
Dar nu uita de un partid care a inceput sa capteze atentia romanilor( de diferite clase) adica de Partidul Poporului a lui Dan Diaconescu care a ajuns la 1 milion de membri inscrisi( numai inscrisi). Acest partid spre deosebire de celelalte asculta pe omul slimplu ce are de zis si incearca sa-l inteleaga.In acest partid s-au adunat oameni de seama de la noi din tara ( cu studii avansate in strainatate) si spre deosebire de ceilalti o sa faca ceva pentru tara asta.
Ai zis ca visteria tarii ii goala( aici te contrazic) Spune-mi daca este goala atunci cand fura cei de la putere din ea,atunci cand se dau pe proiecte de cateva ori mai mult decat trebuie sau pe multe alte porcarii. Tara noastra nu-i saraca.Ea trebuie ajutata sa infloreasca din nou.
In loc ca sa se investeasca in agricultura sau in ceva mai folositor,se investeste in salii de sport, biblioteca, internet la scolii din sate cu clasele 1-4 (in care sunt cel mult 15 elevi in toate clasele).
Daca crezii ca Crin Antonescu va iesii, atunci daca vrei ca sa ai un viitor mai bun du-te la vot si gandeste-te cu cine vei vota.
Cei care au iesit in piata au iesit si impotriva Usl. Nimeni nu mai vrea gunoaiele care de 22 de ani au furat tara asta.

| GodBlessYou a răspuns (pentru jomolino):

Daca esti de acord cu DD sau cu doctrina partidului sau esti sarit de pe fix!

| 211wasgnij explică (pentru jomolino):

Să ne aducem aminte ce a urmat după revoluția din '89: a venit iliescu(nu merita sa-l scriu cu i mare) și cu fsn-ul lui, să facem privatizare, nimic nu e rentabil, să dăm tot pe mai nimic la străini.
Nu de la Băsescu sau Boc e criza asta si nu ei sunt adevărații pionieri ai cangrenei in care se afla tara asta ci năstase+iliescu și petre roman.
Puțini sunt cei ce o duc bine în românia dar supraviețuim, bunicii nostri care mai trăiesc au dus-o și mai rău.
Un proverb îmi suna în minte și mă cutremur când îmi aduc aminte de el:
"Ai grija ce-ți dorești că s-ar putea sa se îndeplinească".
Nu mai votez niciodată, nimeni nu merita votul meu, dacă va devenii acest drept o obligație atunci de fiecare dată voi da un vot nul: voi pune ștampila pe toți.

| raresik95 a răspuns:

Nu stiu prea multe despre politica, dar am tot urmarit zilele astea...D.D. a spus ca va face niste lucruri de care noi am avea nevoie.
1.N-o sa se alieze cu nici un partid.
2.Din cele 114 taxe, le vor anula si introduce pe cele traditionale
3.T.V.A'ul nu va ramane 24%, si nici impozitul de 16%.
4.Va umbla la taxele auto.
5.O sa refaca CODUL FISCAL cu totul.
Eu incep sa cred in vorbele astea,pentru ca are spate, nu o sa conduca singur tara, o s-o conduca alaturi de oameni inteligenti.Cred ca e cea mai buna varianta.

| mickeye a răspuns:

Dacă ajunge Crin președinte, țara se va duce de râpă rău de tot.Pentru că ăștia vor vinde hidrocentralele, CFRul și cam tot ce a mai rămas în țara asta frumoasă.
Nici mie nu-mi place Băsescu dar asta nu înseamnă că trebuie să-l venerez pe Ponta.