| Gabryela_Mary_1994 a întrebat:

Trebuie neaparat sa am 12 luni lucrate consecutiv pentru a beneficia de prenatal sau pot ramane insarcinata si mai devreme de 12 luni

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare.
Am puternica impresie ca tu confunzi concediul de maternitate, format din concediul prenatal si postnatal cu concediul pentri ingriirea si cresterea copilului pana la varsta de 2 ani. Pentru acest concediu este nevoie sa ai cel putin 12 luni lucrate in ultimii 2 ani inainte de nasterea copilului. Poti ramane insarcinata si in timp ce lucrezi, cu conditia de a avea aceasta perioada de 12 luni lucrate pana la nastere.

| Gabryela_Mary_1994 explică:

Eu a-si vrea sa pot sa am si concediu pentru cresterea si nu stiu cum trebuie sa fac si ce sa fac de asta am intrebat