| LanguageMaster a întrebat:

Un avocat poate să câștige legal milioane de lei pe an?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimic nu interzice castiguri oricat de mari dar toate trebuie sa fie obtinute legal si sa se plateasca darile catre stat.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,poate. depinde de priceperea sa, de clientii care-i are (cu cat mai multi cu atat mai bine) si nu in ultimul rand de procesele castigate prin pricepere coroborate cu norocul, sa nu uitam ca ultimul cuvant de spus in orice proces il are judecatorul!

| AdelinaC a răspuns:

Da pentru ca onorariul si-l stabileste singur si daca e un avocat bun, cu renume, isi poate permite sa ceara mult