| Andrəi a întrebat:

Un baiat care sta la mine la bloc in boxa nu are acte, stie ca il cheama... sa-i zicem Auras si ca are 24 de ani (el pare de 30-32(tipul are si niște probleme la cap)lucreaza la magazin de langa bloc, duce gunoiul, da cu matura, daca e de carat lemne cara si patronul magazinului ii da la rand niste bani s-a.m.d
Copiii il fac in toate felurile ca sa-i alerge(nu stiu ce le face daca ii prinde, pe mine nu m-a prins niciodată si a avut ocazia poate din cauza vitezei mele sau nu s-a pus el sa alerge nu se compara 25-30 ani cu 14 ani) "Aurica gaurica" "Auras gunoias" "Du si mie gunoiu'" nu sunt ipocrit am alergat si eu de el dar parca nu mi se mai pare amuzant. Politia vine in fiecare seara la bloc sa ii prinda, poate el sa sune in continuare la politie? Poate il prinde nervos un copil pe el si il omoară pe el?
Poate el sa-i loveasca? Poate politia sa-i amendeze pe copii?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

El, nu are voie sa va loveasca. Este considerata violenta asupra minorilor, poate ajunge la inchisoare sau la o institutie pentru persoane cu disabilitati mentale daca spui ca are probleme. Este insa liber sa sune la politie cat de des doreste daca el considera ca e cazul. Copii, nu pot fi amendati, insa parinti da. Nu mai faceti de astea, ca nu e frumos. Lasati-l pe bietul om in pace ca nu v-a facut nimic. Nu mai fiti rai si puneti-va in locul lui. Cat despre tine, NICIODATA sa nu mai dai nume reale pe siteuri de genul asta. Asta e prima regula cand povestesti ceva pe net. Pui nume false ca sa nu il faci pe bietul om de ras. Tine minte asta. Asa ca mai bine ia si modifica intrebarea dava e posibil. Daca nu e, da un copy la ce ai scris, sterge intrebarea si pune-o din nou, fara sa incluzi numele omului.

Sper ca am ajutat! happy

1 răspuns:
| Vassii a răspuns:

Dacă îl vedeți că are niște probleme, lăsați-l în pace. De la vârsta de 14 ani ai discernamant, deci aveți grijă că s-ar putea să plătiți pentru cei faceți acelui om cu (probabil) handicap.