| Andrei7520152 a întrebat:

Un blogger care castiga bani de pe urma reclamelor (adsense) este nevoit sa plateasca la stat?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Teoretic trebuie sa platesti taxe pe orice forma de venit.
Practic tu decizi, esti platit prin cec sau western union, poti incasa cecul si gata fara sa declari nicaieri.
Bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel putin impozitul pe venit.

| giucu a răspuns:

Nu cred dar ceva tot a platit

| paulinhio a răspuns:

Salut!
Nu este nevoie sa platesti nici un banut la stat, deoarece prin programul (adsense) cei de la google adsense isi trag si ei o parte din veniturile tale.
Sper ca te-am ajutat!

| CataC a răspuns (pentru paulinhio):

Ce legatura are ce ia google cu veniturile la stat?
Platesti impozit si pe dobanda bancara, desi isi trage si banca taxe si comisioane. N-are treaba cu prefectura.