| nae68 a întrebat:

Unde pot reclama pe patronul firmei unde am lucrat pentru neplata contributiei sociale, din cauza asta nu pot lua ajutor de somaj, se poate inchide o carte de munca fara a se platii darile la stat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti reclama la AJOFM din judetul tau. Numai bine!

| express11 a răspuns:

La itm-ul din orasul tau.il mai poti da in judecata fara a plati nimicte poti interesa la judecatorul de serviciu din tribunal

| Eva a răspuns:

... sau la ITM.
"Inspectoratul Teritorial de Munca este un organ de specialitate aflat in subordinea Inspectiei Muncii, care controleaza aplicarea unitara a legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca la toate persoanele juridice si fizice din sectorul public, mixt, privat si alte categorii de angajatori, cu exceptiile prevazute de lege. "