| Eric1234 a întrebat:

Va face politia ceva daca eu am cumparat ceva de pe olx, l-am deschis, verificat de fata cu, curierul dar dupa cateva ore acasa am constatat ca nu merge?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand va trebui sa incerci o rezolvare amiabila cu vanzatorul, respectiv tu sa-i restitui produsul iar el sa-ti restituie suma platita.
Abia daca nu rezolvi asa poti sa-i faci plangere penala pentru inselaciune si, inainte de a o face, sa-i spui asta.

| Lovelife00018 a răspuns:

Depinde. Incearca prima data sa vorbesti cu cel care ti-a vandut produsul, sa-i expui problema si poate accepta sa-i trimiti produsul inapoi. Daca nu, spune-i ca vei merge mai departe cu problema si poate asa accepta sa returnezi produsul si sa-ti dea banii. Nu trebuie sa o spui sub forma de amenintare, pentru ca nu este asa, doar il informezi ca nu ai de gand sa te lasi pacalit.