| KNST a întrebat:

Va mai exista vreodata un timp (mai devreme sau mai tarziu) in care democratia adevarata va fi cu adevarat "arma" poporului?

10 răspunsuri:
| alexandrey a răspuns:

Nu

| doctorandus a răspuns:

SUA si tarile UE nu au democratie gregara ci democratie reprezentativa si democratie liberala.

| KNST explică (pentru doctorandus):

Cred cu tarie ca NU exista adevarata democratie aplicata, in nici un stat al zilelor noastre.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In tarile mici nu pentru ca sunt colonizate de cele mari. In tarile puternice nu pentru ca exista coruptie. Peste toate afla despre NWO si ai raspunsul in palma.

| KNST explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Un raspuns bun. Apreciez. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru KNST):

Ne-a spus " un bou " acum 30 de ani dar nu l-am ascultat. Am ras de el, acum radem de noi -
https://www.youtube.com/watch?v=e0wU4yE_b_Q

| vocea a răspuns:

Democratia este un cuvant pericuos, cel putin in zilele noastre deoarece lumea este intr-un razboi continnu pentru putere.

| Niklauss a răspuns:

In primul rând in Romania noi suntem democrati doar cu numele, suntem mai mult controlati de guvern.

Cat timp avem un guvern de 2 lei, mentalitati de 2 bani si tinerii care pleca in străinătate nu ne vom dezvolta niciodata ca tara.

Mentalitatea este cea mai grea de schimbat unui om.
Gândeste ca mergi intr-o tara straina si arunci mizerile la gunoi si respecti toate regulile, de ce acolo poti? Si aici nu poti? Pentru ca acolo se respecta legile si te amendează.

Ce concluzie tragi din asta?

| KNST explică (pentru Niklauss):

Mizeria o arunci la gunoi doar atunci cand esti educat sa faci asta. Nu trebuie sa te afli intr-o tara straina. Faza este ca la noi anormalul a devenit normal, asta-i tot. EDUCATIE ZERO!