| ZuuZaaA a întrebat:

Va rog sa scuzati categoria insa am mare nevoie de raspunsuri bune pentru ca este o situatie care ma pune pe ganduri.Deci...sunt un utilizator Orange de cand ma stiu(sunt pe abonament) si am hotarat sa-mi fac un cont online pe orange.ro pentru a putea solicita online gratuit detaliile convorbirilor telefonice, un desfasurator al convorbirilor telefonice mai exact.Am citit, m-am interesat foarte bine si am inteles ca se poate acest lucru. Insa acum jumatate de ora cand am incercat sa-mi creez un cont pe orange.ro,indeplinind toti pasii,adresa de e-mail,datele contului,numele pe care este facut abonamentuli,insa la final surpriza: atunci cand mi-am scris numarul Orange de telefon imi spune asa: Numarul este deja inregistrat. Prin urmare,nu-mi pot face cont datorita acestui lucru. Este foarte posibil ca cineva(si s-ar putea sa stiu cine, un om destul de important) sa-mi fi inregistrat deja numarul pentru a-mi putea vedea convorbirile telefonice? eu cred ca da...si daca da,ce as putea face in aceasta privinta? Eu sunt proprietara numarului deci eu am tot dreptul sa-mi vad convorbirile mele. AJUTOR!sad ce pot face? vreau toate detaliile,tot ce stiti despre asta. Va multumesc mult! P.S: se poate ca un om cu relatii sa faca in asa fel incat sa obtina anumite convorbiri telefonice? nu ineaparat audio, poate scris.dar se poate? ..precizez ca e un om important si ar putea chiar si mitui pentru acest lucru..sau pur si simplu sa vorbeasca cu operatorii Orange. Multumesc mult inca o data!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Contul respectiv nu se poate crea fara a avea acces si la telefon, pentru ca este nevoie si de un cod primit prin SMS. Cel mai probabil l-ai creat tu cu mult timp in urma si ai uitat.
Un simplu telefon la serviciul clienti va rezolva situatia.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Oricat de multa influenta ar avea, nu prea are cum sa intreprinda un astfel de demers, fara ajutor din interior.

Prin deductie: esti la abonament, spui, ceea ce inseamna ca cine ti-a inregistrat contul asta fals, trebuia sa aiba acces la datele tale personale.
Apoi, citeste cu atentie politica de confidentialitate a firmei, si daca au dreptul sa elibereze atat de usor astfel de informatii.
Daca nu gasesti nimic, si daca nu primesti nici un ajutor, spune-le ca intrerupi abonamentul si o sa le rupi fesele intr-o sala de judecata, de cateva sute de mii de euro, pentru incalcarea dreptului la intimitate.

Sa vezi ce repede sar flacaii!
Numai bine.

| MrAnderson a răspuns:

O sa-ti raspund tot aici, ca aparent nu-ti pot trimite mesaje private dintr-un motiv anume.

Ce trebuie sa faci tu, este sa suni la servicii clienti.
Le explici frumos, care este situatia, ca tu esti titulara abonamentului facut pe numarul de telefon respectiv, si ca soliciti stergerea de urgenta a contului respectiv, deoarece nu l-ai creat tu, si este o incalcare a dreptului tau la intimitate.
In caz de vreo lipsa de cooperare, ii poti anunta ca in caz contrat doresti intreruperea serviciilor si rezilierea contractului de abonament.
Cu siguranta n-ar risca sa piarda un client.

| BSwwatch a răspuns:

Nimeni nu-ti poate asculta convorbirile avute in trecut, doar daca lucreaza la S.R.I,este imposibi, indiferent ca esti ori nu esti proprietarul nr.-lui, ce poate sa faca..doar sa verifice desfasuratorul.

| ZuuZaaA explică:

Iti multumesc mult.Voi suna maine.