| anonim_4396 a întrebat:

Va salut, am un vecin care este polițist, el are in parbriz un stroboscop cumpărat pentru el (Ma refer cand este chemat de urgență la serviciu il foloseste) dar in rest il tine in parbriz stins, poate sa-i faca dosar penal pentru deținere? Stiu ca talonul se reține.multumesc

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta nu este infractiune si la un politist posibil sa nu fie nici contraventie, daca are aprobare pentru el.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si tu, ce vrei acum? Sa moara capra vecinului?

| Andy0202 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Raspunsul anului, daca imi este foarte bun prieten, tu nu ai asa ceva?

| Andy0202 a răspuns (pentru Andy0202):

Nu stii sa răspunzi la ce te intreb, Nu mai umple forum-ul degeaba

| Salontanul a răspuns (pentru Andy0202):

Alo! Cum ai pus intrebarea nu avea de unde sa stie ca sunteti prieteni ci, dincontra, se putea deduce usor ca vrei sa-i faci rau, mai ales ca politaii nu sunt prea iubiti. Apoi acest site este pentru intrebari si raspunsuri. Fiecare raspunde cum crede, nu esti tu indrituit sa stabilesti ce are cineva voie sa raspunda sau nu. Nu-ti convine, nu-i multumi si gata. Dincontra, daca te deranjeaza ai dreptul s-o raportezi adminilor si abia ei au dreptul sa o stearga. Nu te erija in sef ca nu esti.

| Andy0202 a răspuns (pentru Salontanul):

Sa raspunda la intrebare, sa-si dea cu parerea despre ce este vorba, nu despre ce ii trece lui in cap.

| Salontanul a răspuns (pentru Andy0202):

Propune asta adminilor sau da-i o evaluare negativa, dar nu te certa cu el! Se poate ajunge la jigniri si va treziti amandoi cu contul suspendat sau chiar sters. Ce rost are?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Salontanul):

S-au trezit cu fața la cearșaf!

| Andy0202 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, corect, oricum eu nu puneam intrebarea ca sa fac cearta pe aici, fiecare cu parerea lui, dar nu este frumos sa fim răutăciosi

| sadrian46 a răspuns (pentru Andy0202):

De ce nu? Faci dta poliție aici pe site, ce e voie și ce nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Andy0202):

Ok. Invata sa folosesti parghiile: blocheaza, evaluaeaza si raporteaza! Sa fii iubit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca omul e politist si il foloseste doar pe bune cand e cazul de ce spanac sa ii faca dosar penal? Asa ciuda iti e pe becul ala?